Naši predškoláci sa v piatok 17.04.2026, vybrali na milú návštevu k štvrtákom do základnej školy, aby sa na vlastné oči pozreli, ako to v škole funguje. Hneď po príchode sa ocitli v čarovnej Šmolko krajine, kde ich starší kamaráti srdečne privítali a predstavili im školské prostredie.
V rozprávkovej atmosfére sa deti navzájom zoznámili a prezradili, kto sa už teší do školy. Nechýbalo ani krátke stretnutie s budúcou pani učiteľkou, ktoré dodalo deťom pocit istoty a zvedavosti z nového prostredia.
Štvrtáci si pre našich škôlkarov pripravili rôzne zábavné aktivity. Spoločne si zahrali piškvorky, obľúbenú hru „Kto chýba“, zatancovali si a vyskúšali si aj prácu v pracovnom zošite. Deti si tak hravou formou mohli vyskúšať, ako vyzerá vyučovanie a čo ich v škole čaká.
Na záver návštevy čakala na každého malá odmena – vstupenka na zápis do 1. ročníka. Tento deň bol pre deti plný radosti, nových zážitkov a pomohol im ešte viac sa tešiť na ich veľký krok do sveta školákov.
Na záver by sme sa chceli úprimne poďakovať žiakom 4. ročníka za milé prijatie, pripravené aktivity a príjemnú atmosféru. Veľké poďakovanie patrí aj pani učiteľke Danke Škrabekovej za jej ochotu, trpezlivosť a krásne pripravené dopoludnie.