• Záhradné, lúčne kvety a bylinky

Milé naše detičky, veríme, že ste zažili krásny víkend, plný lásky a pohody. Určite ste maminkám pomáhali, poďakovali ste sa im za ich lásku a starostlivosť. Ďakujeme vám za nádherné obrázky vašich mamičiek. Každý obrázok bude odmenený.

Tento týždeň budeme poznávať lúčne kvety a liečivé rastliny. Mnohí z vás ste určite obdarovali svoje maminy kyticou kvetov alebo ste im natrhali nejaké kvety z lúky a záhradky. Poproste maminky, aby vám porozprávali, ako sa tie kvietky volajú. Taktiež sa môžete opýtať či z vašich rastlín v záhrade máte aj úžitok alebo sa jednoducho pestujú len na okrasu. Zahrajte sa na záhradkárov, zasejte si nejaké semienko a spoločne sa starajte o vašu záhradku.

Tešíme sa na vaše fotky, ako sa napríklad staráte o svoju záhradku, ako ste si zašli do prírody pozorovať kvietky,ako ste spievali alebo ste si niečo vyrobili napr. herbár, púpavový med,sirup...

Dňa 15.05.2020 je Svetový deň rodiny - Verejnosť po celom svete si v tento dátum pripomína Svetový deň rodiny, ktorý bol vyhlásený Organizáciou spojených národov  v roku 1993. Význam dňa rodiny spočíva v pripomenutí dôležitosti rodiny ako základnej stavebnej bunky spoločnosti.

Keďže nám stále pretrváva pandémia COVID -19 a my sa nemôžeme navštevovať, nakreslite obrázok svojej rodiny alebo vytvorte nejaký darček pre vašich starých rodičov, sesternice ,bratrancov, krstných rodičov s ktorými sa nemôžete stretávať a chýbajú vám. Vložte im to do schránky alebo im to pošlite poštou, nech vedia, že vám chýbajú a že sa tešíte na stretnutie s nimi.

Zošity:  Modrý:  str. 16  a 17  Červený: str. 20      Žltý:  str.24

Dokresli_druhu_polovicu_kvietku.docx