• Záhradné, lúčne kvety a bylinky  

    Milé naše detičky, veríme, že ste zažili krásny víkend, plný lásky a pohody. Určite ste maminkám pomáhali, poďakovali ste sa im za ich lásku a starostlivosť. Ďakujeme vám za nádherné obrázky vašich mamičiek. Každý obrázok bude odmenený.

             Tento týždeň budeme poznávať lúčne kvety a liečivé rastliny. Mnohí z vás ste určite obdarovali svoje maminy kyticou kvetov alebo ste im natrhali nejaké kvety z lúky a záhradky. Poproste maminky, aby vám porozprávali, ako sa tie kvietky volajú. Taktiež sa môžete opýtať či z vašich rastlín v záhrade máte aj úžitok alebo sa jednoducho pestujú len na okrasu. Zahrajte sa na záhradkárov, zasejte si nejaké semienko a spoločne sa starajte o vašu záhradku. 

                 Tešíme sa na vaše fotky, ako sa napríklad staráte o svoju záhradku, ako ste si zašli do prírody pozorovať kvietky,ako ste spievali alebo ste si niečo vyrobili napr. herbár, púpavový med,sirup...

               Dňa 15.05.2020 je Svetový deň rodiny - Verejnosť po celom svete si v tento dátum pripomína Svetový deň rodiny, ktorý bol vyhlásený Organizáciou spojených národov  v roku 1993. Význam dňa rodiny spočíva v pripomenutí dôležitosti rodiny ako základnej stavebnej bunky spoločnosti.

              Keďže nám stále pretrváva pandémia COVID -19 a my sa nemôžeme navštevovať, nakreslite obrázok svojej rodiny alebo vytvorte nejaký darček pre vašich starých rodičov, sesternice ,bratrancov, krstných rodičov s ktorými sa nemôžete stretávať a chýbajú vám. Vložte im to do schránky alebo im to pošlite poštou, nech vedia, že vám chýbajú a že sa tešíte na stretnutie s nimi.

    Zošity:    Modrý:  str. 24     Ružový: str. 18 a 19       Zelený:    str. 21              Chrobáčik (3-4 ročné) : str. 20

     

    Vaše pani učiteľky

     

  • Kontakty

   • Meno školy: Materská škola ZŠ s MŠ Hladovka
   • E-mail: mshladovka@gmail.com
   • Tel.: + 421 910 397 269
   • Adresa školy: ZŠ s MŠ Hladovka Materská škola 027 13 Hladovka 47 Slovakia
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje